Ridderordelaan

Ridderordelaan

De straatnaam verwijst naar de Duitse of Teutoonse ridderorde. Het landgoed was via erfenis achtereenvolgens eigendom van de families Ardingen of Ordingen, Ordingen-Duras en Horion, tot Willem van Horion in 1609 kinderloos overleed. Edmond Huyn van Amstenraedt, de toenmalige landcommandeur van de Balje Biesen van de Duitse Orde, slaagde erin het op dat ogenblik haast geruïneerde Ordingen aan te kopen om er een bijkomende commanderij van te maken. Het kasteel met molen, tuinen, boomgaarden, landerijen en bossen moest de aan te stellen commandeurs na verloop van tijd een degelijk inkomen kunnen opleveren.

Franz Aumann, Het kasteel van Ordingen, verbouwd in de stijl van Vredeman de Vries, in: Het beste van 25 jaar Open Monumentendag Sint-Truiden, Sint-Truiden, 2013, pp. 76 - 87.

Het kasteel van Ordingen, verbouwd in de stijl van Vredeman de Vries
ONTDEKKING VAN DE DAG

Jadoul, Jules (Auguste Joseph), missionaris

Velm 14.06.1872   Nieuw Antwerpen (Congo) 04.02.1902. 

Zoon van landbouwer Pierre Joseph en Antonia Sacré. Broer o.a. van Arthur en van missionaris Theophile.  

Klein Seminarie. Scheutist 1891 en priester  1896. Missiepost Moanda bij Banana 1896. Parochie Boma 1899. Korte tijd terug in België 1900. Directeur schoolkolonie Nieuw Antwerpen of Bangala in Evenaarsgebied 1901.

Publ.: Ce que c’est qu’une paroisse au Congo, in: Missions en Chine et au Congo, 1900, p. 490-493.
Lit.: Belgische koloniale biografie, 2, 1948-1950, kol. 504-505; CONGO, p. 101-104.